Częstotliwości radiowe programów Polskiego Radia

Częstotliwości ogólnopolskich programów
Polskiego Radia SA

Przerwa w emisji programów w województwie dolnośląskim

Termin rozpoczęcia: 2017-09-28 godz. 22:00

Termin zakończenia: 2017-09-29 godz. 5:00

Przerwa dotyczy wszystkich programów Polskiego Radia oraz programów Rozgłośni Regionalnej „Radio Wrocław” i „RW Kultura” dostępnych w multipleksie cyfrowym DAB+. W tym czasie nastąpi zmiana kanału nadawania z 12B na 5B (na częstotliwość 176,640 MHz).

Słuchacze odbierający sygnał cyfrowy w technologii DAB+ po zakończeniu prac serwisowych proszeni są o ponowne zaprogramowanie odbiorników na nowy kanał


Program 1 Polskiego Radia można odbierać na terenie Polski oraz w krajach sąsiadujących na falach długich (LW) na częstotliwości 225 kHz.

Wszystkie programy Polskiego Radia mogą być odbierane na terenie kraju na falach ultrakrótkich (UKF-FM). Klikając na logo poszczególnych programów znajdą Państwo mapki z częstotliwościami każdej ze stacji.

Jedynka Dwójka Trójka Euro

Ponadto mogą Państwo uzyskać aktualne informacje dzwoniąc do Działu Łączności ze Słuchaczami, (0-22) 645 24 45

Portal Polskiego Radia umożliwia słuchanie audycji Jedynki, Dwójki, Trójki, Czwórki, Polskiego Radia 24, Radia Rytm i Radio Poland w internecie pod adresem /słuchaj/

Programy Polskiego Radia są dostępne za pośrednictwem satelity Hotbird 6 13°E z platformy satelitarnej NC+. Emisja prowadzona jest w trybie FTA (Free-to-Air) i nie wymaga posiadania kart dostępu warunkowego.

Parametry odbioru dla satelity Hotbird 13°E:

Platforma: NC+
Satelita - HotBird 6
Pozycja - 13° E
Transponder 15
Częstotliwość – 11488 MHz
Polaryzacja - pozioma (H)
Symbol Rate (SR) 27500 kSymb/s
FEC - 3/4
DVB-S2 8PSK MPEG4

Audio PID : 

                 • Jedynka – 416
                 • Dwójka – 417
                 • Trójka – 418
                 • Polskie Radio 24 – 415
                 • Program dla Zagranicy – 419

Audycje Teatru Polskiego Radia w PR 2 są nadawane w systemie DD 2.0 umożliwiającym odbiór dźwięku przestrzennego Dolby Prologic II.

Najwyższą jakość zdekodowanego sygnału Dolby Prologic II można uzyskać łącząc odbiornik satelitarny z zestawem kina domowego poprzez złącze cyfrowe (SPDIF, TOSLINK). Zdekodowanie sygnału Dolby Prologic II jest także możliwe wykorzystując sygnały analogowe dostępne na wyjściach audio na złączach RCA (Cinch) lub Scart.