DARIUSZ ROSIAK
Trasa: ALASKAWASZYNGTONMONTANAMICHIGANOHIOMASSACHUSETTSNEW YORK

Earthquake Park w Anchorage

27 marca 1964 roku trzęsienie ziemi zniszczyło miasto Anchorage. Było to największe trzęsienie ziemi w historii Ameryki Północnej. Ponad 9 stopni w skali Richtera, zginęły 134 osoby.

Na pamiątkę tego tragicznego wydarzenia powstał Earthquake Park. W środku coś na kształt lejów po bombach, co roku zarastających przez bujną roślinność. Po parku spaceruje łoś - ot tak sobie zwiedza i podjada rośliny. Jak się okazuje, w mieście żyje ich ponad 4000, więc ten widok nikogo nie dziwi. Łoś też nie wydaje się być zdziwiony obecnością wpatrujących się w niego ludzi. Kontynuuje swój spacer pewien własnej siły, którą w razie zagrożenia z pewnością wykorzysta.
GALERIA
DŹWIĘKI
posłuchaj
zobacz więcej »
OD PONIEDZIAŁKU DO CZWARTKU:

6:45 | 7.38 | 7:43 | 7.48
8.50 | 9:20 | 10:15 | 11:20
16.10 | 16.35 | 16:40 | 16.45 | 17:35 | 18:35

PIĄTEK:

15.00

AMERYKA W OBIEKTYWIE
Dariusz Rosiak - wieloletni pracownik francuskiego radia RFI, sekcji polskiej BBC i korespondent polskich mediów w Londynie. Wcześniej publikował m.in. w „Życiu” i „Tygodniku Powszechnym”, dziś – w „Rzeczpospolitej”. W Trójce prowadzi sobotni „Raport o stanie świata”.