NIEDZIELA godz. 13:14 W najbliższy weekend usłyszymy 2796 odcinek W Jezioranach.
Szanowni Państwo! Drodzy Słuchacze!

Wzorem lat ubiegłych Teatr Polskiego Radia planuje kolejne spotkania ze słuchaczami powieści radiowej "W Jezioranach".
W programie: prezentacje audio - wideo, dotyczące kulisów realizacji radiopowieści, spektakl "Jeziorany na żywo", oraz spotkanie z autorami i aktorami.
Korespondencję dotyczącą terminów i ustalenia warunków Spotkań prosimy kierować na adres:
jwarenn@gazeta.pl , tel.502 225 185 .

Z poważaniem Jan Warenycia - reżyser audycji "W Jezioranach".

Słowo o Bogumile Kłodkowskim

Był swoistym fenomenem aktorskim. Przez dziesięciolecia rozpalał wyobraźnię i namiętności wielu milionów Polaków. Był niekwestionowaną ikoną kultury masowej w erze, w której telewizja nie trafiła jeszcze pod strzechy. Grana przez niego postać pełna humoru i optymizmu życiowego była lubiana niemal przez wszystkich. (więcej »)


Co słychać "W Jezioranach"?

Od 1960 r. w Teatrze Polskiego Radia powstają kolejne odcinki powieści radiowej "W Jezioranach". 26 lipca 2009 r. na antenie Programu Pierwszego wyemitowano 2500. odcinek tej, wciąż cieszącej się dużą popularnością, radionoweli, adresowanej nie tylko do mieszkańców wsi i miasteczek. Mamy nadzieję, że wspólnie z bohaterami "Jezioran" doczekamy złotego jubileuszu już za niespełna rok! Obecnie autorami scenariusza powieści są: Andrzej Mularczyk, Teresa Lubkiewicz-Urbanowicz oraz Marek Ławrynowicz.

Na naszej witrynie internetowej znajdą Państwo m.in.: informacje o emisji powieści, aktualności, materiały archiwalne, zdjęcia, informacje o zespole realizatorskim i aktorach, oraz pliki dźwiękowe odcinków bieżących. Zapraszamy też do działu opinii i kontaktu ze Słuchaczami.


UWAGA!!!

Informujemy, że pełną wersję dźwiękową kolejnych odcinków powieści radiowej „W Jezioranach” mogą Państwo znaleźć na naszych stronach internetowych. Pliki dźwiękowe powieści znajdują się w dziele „Co było?” oraz w „Podcastingu” na stronie głównej Polskiego Radia. Zapraszamy do wspólnego słuchania – teraz o dowolnej porze!Czy Jola powinna wybaczyć zdradę Adamowi?


Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszym plebiscycie na najbardziej ulubionego, Państwa zdaniem, bohatera powieści oraz do wyrażenia swojej opinii w naszej cyklicznej sondzie.
Plebiscyt na ulubionego bohatera/aktora powieści: