SOBOTA o 13:14

W najbliższy weekend usłyszymy 3088 odcinek Matysiaków.

Tu jesteś: Matysiakowie
Trudno wprost uwierzyć, że są z nami ponad pół wieku!

Co tydzień goszczą w naszych domach, przypatrują się naszym sprawom, cieszą się i smucą razem z nami. Rozniecają w nas iskierkę nadziei na lepsze jutro i mówią o tym, jak żyć dobrze, godnie i uczciwie. Matysiakom - bo o nich oczywiście mowa - poświęcamy tę radiową witrynę w dowód uznania za wspólnie i wiernie spędzone lata.
Sądzimy, że w ten właśnie sposób przybliżymy Państwu sylwetki naszych bohaterów, zapoznamy z historią tej najdłuższej powieści w Polskim Radiu, na bieżąco będziemy informować o tym,
co aktualnie dzieje się na Dobrej,
a przede wszystkim będziemy
starali się mile wypełnić Państwa
wolny czas.
Zdjęcia twórców i aktorów ...Począwszy od 8 lutego 2009 roku w powieści radiowej „Matysiakowie”, wraz z naszymi bohaterami: Wisią, Dorotą, Gienkiem, Tomkiem, Piotrkiem, Lusią, Elżbietą, zmierzymy się z rozwiązywaniem najbardziej palących problemów ekonomicznych dnia codziennego. Aktualne gospodarcze i ekonomiczne problemy w wielu krajach świata wpływają również na sytuację polskich rodzin. Podejmowanie często trudnych i ryzykownych decyzji finansowych, dotyczących gospodarstw domowych, wymaga od nas podwyższenia podstawowej wiedzy ekonomicznej. Sądzimy, że radiowi bohaterowie naszej powieści ułatwią i pomogą Państwu w zrozumieniu wielu zawiłości ekonomicznych.

Wraz z Narodowym Bankiem Polskim, z którym Program Pierwszy Polskiego Radia współpracuje od wielu lat, przygotowaliśmy dla Państwa szereg zagadnień ekonomicznych i konkretnych możliwości rozwiązania problemów, z którymi obecnie boryka się wiele polskich rodzin. Dotyczą one m. in.: konieczności oszczędzania i inwestowania, umiejętności posługiwania się nowoczesnymi metodami rozliczeń np. bankowość internetowa, zakupy w Internecie, a także porad przy zakupie mieszkania, pozyskania funduszy na działalność gospodarczą czy zapewnienia sobie w przyszłości wysokiej emerytury.

Sonda
Czy Małgosia powinna zamieszkać z Michałem?Plebiscyt
Zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w naszym plebiscycie na najbardziej ulubionego, Państwa zdaniem, bohatera powieści oraz do wyrażenia swojej opinii w naszej cyklicznej sondzie. Plebiscyt na ulubionego bohatera/aktora powieści:
Copyright © Polskie Radio S.A