Ponad cztery tysiące haseł i ponad tysiąc zdjęć znalazło się na uruchomionej dziś nowej stronie internetowej www.dziedzictwo.ekai.pl . Strona, która powstała w ramach programu operacyjnego "Obserwatorium kultury", realizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ma być wirtualnym przewodnikiem po Polsce.
Zgromadzone materiały mogą służyć instytucjom kultury i placówkom naukowym, dziennikarzom, nauczycielom, uczniom, a także wszystkim zainteresowanym pogłębieniem własnej wiedzy na temat dziedzictwa religijnego naszego kraju.
W bazie danych portalu znajdują się informacje nie tylko na temat zabytków i tradycji katolickich, ale także protestanckich, prawosławnych, muzułmańskich, karaimskich i żydowskich. W syntetycznej formie przedstawione są różne religie i wyznania, a także informacje na temat chrześcijańskich zakonów i zgromadzeń zakonnych obecnych w Polsce, z opisami ich duchowości i charyzmatów. W bazie danych znalazły się też sylwetki polskich świętych i błogosławionych oraz postaci najbardziej zasłużonych dla dziedzictwa religijnego.
Na stronie www.dziedzictwo.ekai.pl prezentowane są też wspólnoty, organizacje i instytucje zasłużone dla kształtowania nowych wymiarów duchowości, religijności i kultury polskiej.
Jak podkreśla szef resortu Kazimierz Michał Ujazdowski - dzięki takiej stronie internetowej mamy to co nowoczesne i promocyjne. Minister zapewnia także, że resort będzie wspierał twórców portalu także w zakresie tłumaczeń tych informacji.
Twórcą strony jest Katolicka Agencja Informacyjna.

A o szczegółach działania strony z jej koordynatorką Małgorzatą Terlikowską rozmawiał Michał Strzałkowski.