Znamy już program XVII. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” oraz listę płyt zakwalifikowanych do finałowej dziesiątki konkursu Folkowy Fonogram Roku

Gośćmi specjalnymi Festiwalu bądą Çiğdem Aslan (Turcja) oraz Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan (Iran, Turcja). W cyklu „Muzyka Źródeł” posłuchamy w tym roku mistrzów z Mazowsza.

Jeśli zaś chodzi o konkursową część „Nowej Tradycji”, to komisja w składzie: Maria Baliszewska, Jakub Borysiak, Piotr Kędziorek, Anna Szewczuk-Czech, Anna Szotkowska i Małgorzata Jędruch-Włodarczyk, po przesłuchaniu 45 spośród 48 nadesłanych nagrań demonstracyjnych (3 nie spełniały wymogów regulaminowych i nie podlegały ocenie), zakwalifikowała następujących wykonawców:

  • 1. Alter Etno
  • 2. Anashim
  • 3. Backspace
  • 4. Beryozkele (Ola Bilińska)
  • 5. Dzikie Jabłka
  • 6. Hańba
  • 7. Kapela Maliszów
  • 8. Krzikopa
  • 9. Neoklez
  • 10. Olga Stopińska i Bartłomiej Zajkowski
  • 11. Słowianoczki
  • 12. Tryptyk
  • 13. Trzy Dni Później
  • 14. Wałach, Golec, Żupański
  • 15. Witold Janiak Trio
  • Szczegółowy program 17. Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja:

    Czwartek, 15.05.2014

    19.30 Koncert inauguracyjny

    Muzyka Źródeł „Mazowsze”: Kapela Antoniego Cicheckiego z Grądek, Kapela Dobrzeliniacy z Żychlina, Maria Bienias z Woli Koryckiej, Jerzy Dierżek ze wsi Sierzchowy

    Çiğdem Aslan (Turcja)

    Piątek, 16.05.2014

    16.00 Konkurs

    20.00 Uroczystość wręczenia Nagrody Muzyka Źródeł

    Uroczystość wręczenia Nagrody Fonogram Źródeł 2013

    Koncert laureatów Grand Prix NT 2013 – Karolina Cicha & Spółka feat. Bart Pałyga (Polska)

    Sobota, 17.05.2014

    16.00 Konkurs

    20.00 Kayhan Kalhor & Erdal Erzincan (Iran, Turcja)

    Niedziela, 18.05.2014

    19.00 Koncert Laureatów konkursu Nowa Tradycja 2014

    Uroczystość wręczenia Nagród w konkursie Folkowy Fonogram Roku 2013

    Koncert laureata Folkowego Fonogramu Roku 2013

    Znamy też finałową dziesiątkę konkursu na Folkowy Fonogram Roku:

    • "Fall in Mountains" JAREK ADAMÓW , Folken Music
    • "Krakoff" BESTER QUARTET, Fortune Production
    • "Ogień i woda" AGATA SIEMASZKO, KUBA BOBAS WILK , wyd. zespół
    • "Oj tak!" CHŁOPCY KONTRA BASIA , ART2 Music
    • "Po kolana w niebie" JANUSZ PRUSINOWSKI TRIO , Słuchaj Uchem
    • "Sefardix" OLEŚ BROTHERS&JORGOS SKOLJAS , Fortune Production
    • "The Erstwhile Heroes" MEADOW QUARTET , Multikulti Project
    • "Trubalkan" BUBLICZKI , DobrzeWiesz Nagrania
    • "Vesna" BABOOSHKI , MultiKulti Project
    • "Wieloma językami" KAROLINA CICHA & SPÓŁKA FEAT BART PAŁYGA , Wydźwięk