KARP 07

Artur Andrus porównał tegorocznego „Karpia” do oratorium Piotra Rubika. „W normalnym tempie ten utwór trwałby trzydzieści trzy minuty, a nam to każą zmieścić w trzech” - żartował, gdy zobaczył tekst napisany piórem Grzegorza Wasowskiego. Rzeczywiście „Karp” jest w tym roku wyjątkowy. Także dlatego, że w nagraniu wzięła udział rekordowa liczba Trójkowych dziennikarzy – trzydziestu trzech piosenkarzy amatorów, wspomaganych przez chór profesjonalistów z Kwartetu Rampa.

Zarówno karpiowi rutyniarze (Kuba Strzyczkowski, Wojciech Mann, Artur Andrus) jak i karpiowi debiutanci (m.in. Grażyna Dobroń, Jan Chojnacki, Marcin Kydryński) potraktowali swoje śpiewanie pół żartem, pół serio. Bardzo dobrze, bo dzięki temu było naturalnie i nikt nie udawał, że potrafi skoro nie potrafi.

Nagrania trwały dwa dni. Dwa dni wypełnione przejęzyczeniami, nie do końca czystymi dźwiękami, ale przede wszystkim wielką radością ze wspólnego śpiewania.

Choć w takim tłumie (33 indywidualności) o dyscyplinę zwykle trudno, wszyscy karnie zjawili się o wyznaczonej porze i jeden za drugim wchodzili do Studia im. Agnieszki Osieckiej, by odśpiewać wersy, które wyznaczył im autor. Grzegorz Wasowski wszystkiemu przyglądał się w reżyserce. Pilnował czy śpiewający nie plączą tekstu, nie zmieniają kolejności słów i czy jako tako trafiają w melodię. Wymagał nie tylko muzykalności, ale też aktorskiej interpretacji. Przy okazji wyszło na jaw, że w dziennikarzach Trójki drzemią talenty, o które wcześniej nikt ich nie podejrzewał: aktorski u Adama Piśko, taneczny u Kuby Strzyczkowskiego, a recytatorski u Michała Nogasia. Niestety talent muzyczny okazał się towarem deficytowym.

Największą przeszkodą była tonacja – to za wysoka, to za niska. Cóż, widać kompozytor pisał muzykę specjalnie pod artystów z Kwartetu Rampa, bo tylko dla nich była w sam raz. Ale tym większy urok „Karpia”, im większe braki u jego wykonawców. „Karp” co roku jest świątecznym hitem i w tym roku nie może być inaczej.

Jak co roku przed świętami
„Karp” wraca na antenę Trójki!

Od 15 lat radiowa Trójka aktywnie uczestniczy w pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom z domów dziecka. W tym roku akcją pod hasłem „Idą Święta” będziemy zbierać cegiełki na edukację w rodzinnych domach dziecka.

„Idą Święta” to przede wszystkim unikatowa płyta. W tegorocznym „Karpiu” - kultowej i przewodniej piosence płyty wystąpiło aż 33 trójkowych dziennikarzy. Ponadto na płycie możemy usłyszeć wyjątkowych artystów wspierających naszą akcję: Barbarę Stępniak – Wilk, Grzegorza Turnaua, Grażynę Auguścik, Ewę Bem, Urszulę Dudziak, Malejo, zespół VooVoo, Trebunie Tutki, oraz Kanadyjczyk Matt Dusk. Premierowa emisja Karpia 6 grudnia na antenie Trójki. Akcja „Idą Święta” wspierana będzie szerokimi działaniami promocyjnymi i informacyjnymi, nie tylko na antenie. W dniach 7, 14 i 21 grudnia odbędą się słynne licytacje prowadzone przez Kubę Strzyczkowskiego. Słuchacze Trójki będą mięli okazję wylicytować niepowtarzalne przedmioty podarowane na cel akcji „Idą Święta” przez znane postacie świata kultury, muzyki i sportu. Podczas tych licytacji dzięki hojności słuchaczy z roku na rok udaje się zebrać rekordową sumę pieniędzy.

Natomiast w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia w trójkowym ogródku przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie będziemy prowadzić sprzedaż choinek. Kupując trójkowe drzewko również będzie można wesprzeć rodzinne domy dziecka.

Krążek „Idą Święta” już od końca listopada będzie można kupić we wszystkich sklepach sieci Empik, który jest partnerem naszej akcji, oraz na oznaczonych specjalnymi plakatami stacjach Orlen. Patronami medialnymi akcji jest dziennik Rzeczpospolita, oraz tygodnik Gala.
Sponsorem Akcji „Idą Święta” jest PKN ORLEN.

Krążek „Idą Święta” już od końca listopada będzie można kupić we wszystkich sklepach sieci Empik, który jest partnerem naszej akcji, oraz na oznaczonych specjalnymi plakatami stacjach Orlen. Patronami medialnymi akcji jest dziennik Rzeczpospolita, oraz tygodnik Gala.
Sponsorem Akcji „Idą Święta” jest PKN ORLEN.

Tekst piosenki "Karp 07".
Lista utworów znajdujących się na płycie.

muzyka Wojciech Kaleta, słowa Grzegorz Wasowski, refren Kuba Strzyczkowski

śpiewają w kolejności występowanie: Kuba Strzyczkowski, Artur Andrus, Beata Michniewicz, Marcin Łukawski, Adam Piśko, Marcin Kydryński, Henryk Sytner, Robert Kantereit, Anna Gacek, Tomasz Słodki, Barbara Marcinik, Jan Chojnacki, Wojciech Mann, Halina Wachowicz, Marcin Zaborski, Monika Makowska, Mariusz Owczarek, Tomasz Gorazdowski, Piotr Stelmach, Katarzyna Stoparczyk, Agnieszka Obszańska, Piotr Baron, Michał Olszański, Grażyna Dobroń, Artur Orzech, Piotr Bukartyk, Agnieszka Szydłowska, Piotr Kaczkowski, Piotr Metz, Grzegorz Hoffmann, Grzegorz Wasowski, Ryszard Jaźwiński, Michał Nogaś oraz Kwartet wokalny RAMPA, Wiesław Wysocki, saksofony; Wojciech Zieliński, instrumenty klawiszowe

Pobierz dzwonki:

karp1 | karp2 | karp3

Ściągnij Karpia na komórkę

Jeśli spodobał Ci się tegoroczny „Karp” możesz ustawić go jako dzwonek* w Twoim telefonie komórkowym. W tym celu należy wysłać SMS pod numer 70888, w treści wpisując odpowiednio hasło karp1 lub karp2 lub karp3. Koszt wysłania jednego SMSa to tylko 0,61 zł brutto. Po wysłaniu SMSa otrzymasz wiadomość zwrotną z aktywnym linkiem. Po kliknięciu w link zainicjowane zostanie połączenie internetowe i ściągnięty zostanie dzwonek na Twój telefon komórkowy.
* dzwonek w formacie mp3

Partnerzy:
Patroni: