Reżyserzy dźwięku

Tadeusz Mieczkowski jest absolwentem Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie - dyplom w 1989 ze specjalizacją nagrania fonograficzne. Już w trakcie studiów podjął pracę w Dyrekcji Nagrań Muzycznych Polskiego Radia w Warszawie, a od 1989 jest pracownikiem etatowym na stanowisku reżysera dźwięku.
Współpracuje z największymi gwiazdami polskiego rynku muzycznego zarówno w dziedzinie muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej, m.in. z Edytą Górniak, Anną Marią Jopek, Henrykiem Miśkiewiczem, Patem Methenym, Krzesimirem Dębskim, Ewą Małas-Godlewską, José Curą i wieloma innymi znakomitymi artystami w kraju i za granicą. Współpracuje również z czołowymi kompozytorami muzyki filmowej i wspaniałymi reżyserami filmowymi. Ma na koncie wiele nagrań muzyki do wybitnych polskich filmów oraz dziesiątki, dziesiątki płyt. Jego nagrania ukazują się w wielu krajach świata i cieszą się bardzo dobrymi recenzjami. Kilkakrotnie był nominowany do nagrody FRYDERYK w nieistniejącej już kategorii Reżyser Dźwięku, a w roku 2003 otrzymał tę nagrodę za współprodukcję płyty Anny Marii Jopek z Petem Methenym. Realizował transmisje radiowe i telewizyjne koncertów wielkich światowych gwiazd, jak Natalie Cole, Tori Amos, Genesis czy Gordon Haskel.
Nagrywał również muzykę ludową i folkową. Większość realizacji powstała w studiach nagraniowych Polskiego Radia w Warszawie, a pierwsze miejsce na tej liście zajmuje legendarne już studio S4/6. Tadeusz Mieczkowski realizuje również swoje nagrania w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej.